Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Edizione Cinque Autoctoni VDT 2010

Neohodnoceno
 
 

Velmi netradiční plné, těžké, robustní červené víno vzniklé harmonickým spojením pěti regionálních odrůd ve spolupráci italského enologa Fillipa Bacallara a francouzského enologa Jeana-Maria Sabona. Velké víno s temně rubínovou neprůhlednou barvou a ohromující viskozitou .Na chuti plné a příjemně ovocné s nepřebernou paletou rozmanitých chuťových vjemů s tóny marmelád, sušeného ovoce, čokolády a nekonečným dozvukem .Díky různým polohám vinic a množství použitých odrůd je toto víno deklarováno jako VDT, ovšem s velkými víny snadno drží krok díky své mohutnosti a délce.

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů, odstopkování a jemné lisování. Macerace a následná fermentace probíha po dobu 25 dní. Malolaktická fermentace probíha v sudech, kde víno i nadále zraje dalších 13 měsíců. Aby nebylo ochuzeno o nejjemnější nuance, zásadně se nefiltruje. Víno se produkuje pouze z pětí místních odrůd, nese název “cinque autoctoni” – tedy autochtonní odrůdy. Číslo na přední straně etikety je číslem, které vyjadřuje o kolikátý se jedná ročník od první produkce v roce 1999. Protože hrozny se sklízí z vinohradů ve dvou různých oblastech, víno může být deklarováno pouze jako stolní víno VDT.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
764 Kč / ks    
Kód produktu 2010
Značka Farnese
Kategorie Vína z Abruzza
 

Vinařství: Farnese
Oblast: Abruzzo
Odrůdové složení: Malvasia nera, Montepulciano, Negroamaro, Primitivo, Sangiovese
Klasifikace: VDT
Poloha: Abruzzo. Hrozny pocházejí z Colonnella, Ortona v Abruzzo a Sava a San Marzano v Puglii. Rozloha vinic je cca 7 hektarů.
Gastro párování: pečená masová jídla, výrazné omáčky, grilovaná masa, zvěřina
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l, 1,5 l