Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Blau & Blau IGT 2014

Neohodnoceno
 
 

Víno tvoří zejména dnes v dané oblasti lehce atypická odrůda frankovka. Barva vína je intenzivní rubínová s odlesky fialové. Bohaté aroma připomíná povidla a zralé višně. V chuti je hebké s decentní tříslovinou a stopou minerality. Závěr je dlouhý a opojný.

Franconia del Collio, tedy Frankovka se hojně popíjela na banketech zámožných rodin v okolí měst Gorizia a Trieste již v 19. století. Pro rodinu Jermann je to velmi tradiční révou. Zároveň je to vzpomínka na původ rodiny.

VINIFIKACE

Fermentace probíhá v dřevěných kádích s ručním promícháváním matolinového klobouku. Zrání v dřevěných sudech Barrique po dobu 16 měsíců.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
595 Kč / ks    
Kód produktu 43272
Značka Jermann
Kategorie Vina z Friuli a Benátska
 

Vinařství: Jermann
Oblast: Friuli
Odrůdové složení: Frankovka, Pinot Noir
Klasifikace: IGT

Poloha: Friuli, severovýchod Itálie, téměř na hranicích se Slovinskem v nejvýznamnější zóně zvané Collio. Frankovka je pro rodinu Jermann historickou révou. Pěstováním Frankovky se rodina Jermann věnuje již od 19. Století a je vzpomínkou na historický původ rodiny. Silvio se rozhodl znovu tuto révu vysadit jako vzpomínku na dědu, který mu často o Frankovce vyprávěl. Poprvé bylo víno Blau e Blau vyrobeno v roce 2000. Jméno se skládá z počátečních písmen obou zastoupených odrůd, Blaufrankish a Blauburgunder. Blau e Blau je vínem, které Silvio Jermann věnoval své dceři Sylivii. Vinice mají jižní expozici. Půdy jsou bohaté zejména na minerály. Složení zejména z různých slínů zvaných “ponca”. Typické zejména pro Collio.

Gastro párování: pečená masa, vepřové maso, ragú
Teplota servisu: 14-16°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l

Na moc hezké a luxusní dárkové krabičky a tašky na vína doporučujeme eshop: www.papi-darky.cz