Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Gattinara Tre Vigne DOCG 2011

Neohodnoceno
 
 

Gattinara je jedním z největších vín severoitalského regionu Piemonte. Produkuje se jen z odrůdy Nebbilo, která se využívá i pro přípravu vín Barolo a Barbaresco. Tre Vigne je navíc výsledkem dlouholetých zkušeností, které vedly k selekci nejlepších hroznů ze tří historických vinic vinařství Travaglini. Ze zákona je minimální doba zrání stanovena na tři roky. Víno jasné barvy s nahnědlými tóny, viskózní, jemné a zemité aroma s tóny lanýžů a podhoubí. Chuť je plná s pevnou kostrou a zjemněnou tříslovinou. Charakter vína dokresluje pozvolné doznívání.

VINIFIKACE

Ruční sklizeň hroznů. Jemné pomletí a následná fermentaci cca 15 dní. Víno zraje celkem 40 měsíců. 30 měsíců v dubových sudech ze slovinského dubu a 20% vína zraje separátně po dobu 10 měsíců ve francouzských sudech typu barrique. Po scelení víno dozrává v láhvi 8 měsíců.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
913 Kč / ks    
Kód produktu 37978
Značka Travaglini
Kategorie Vína z Piemonte
 

Vinařství: Travaglini
Oblast: Piemonte
Odrůdové složení: Nebbiolo
Klasifikace: DOCG
Poloha: Gattinara, Piemonte, sever Itálie. Vinice ve vysokých nadmořských výškách kolem 420m.n.m.. Podloží je silně minerální, tvoří ho žuly, křemence a písky. Minerální složení je stejné jako složení Alp. Systém vedení révy: Guyot. Tre Vigne značí sběr ze tří selektovaných historických vinic, které dávají hrozny té nejvyšší kvality.
Gastro párování: pečená a grilovaná červená masa, zvěřina, vyzrálé sýry
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l