Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Terre Bianche Cuvée 161 Alghero Torbato DOC 2013

Neohodnoceno
 
 

Torbato ( Malvoisie de Roussillon ) je prastará réva, kterou dávní Féničané přinesli do Španělska. Odtud se pak v letech španělské nadvlády rozšířila na Sardinii. V současnosti je Sella e Mosca jediným vinařstvím, které tuto révu kultivuje. Bílé jiskrné víno pradávné odrůdy Torbato. Barva vína je slámově žlutá s odlesky zlaté. Aroma vína je ovocné s nádechem minerálů. Připomíná zejména bílé ovoce. V chuti je svěží s vynikající kyselinkou a ovocným charakterem dokresleným minerálním podtónem.

VINIFIKACE

Torbato je pozdně zrající odrůda. Sběr probíhá ručně koncem září až začátkem října. Jemné pomletí. Rmutace za studena. Po usazení sedimentů se víno čiří. Fermentace při nízkých teplotách přibližně 20 dní. Víno dozrává z 90% v nerezových tancích a z 10% v dřevěných sudech, druhé užití.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
362 Kč / ks    
Kód produktu 42663
Značka Sella&Mosca
Kategorie Vína ze Sardínie
 

Vinařství: Sella&Mosca
Oblast: Sardegna

Odrůdové složení: Torbato
Klasifikace: DOC
Poloha: Sardinie, nedaleko Alghera. Jméno vína je odvozeno od vinohradu, který je bohatý na křídu (bílá vinice). Zcela unikátní podloží, které se formovalo z mořského dna tisíce let propůjčuje hroznům svůj unikátní charakter.
Gastro párování: korýši, mušle, plody moře, mořské ryby
Teplota servisu: 8-10°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l