Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Lávico IGT 2011

Neohodnoceno
 
 

Unikátní víno z lokální odrůdy Nerello. Hrozny se sklízí z vysoké nadmořské na vinicích na východní straně Etny. Vínu dominuje rubínová barva s granátovými odlesky. Aroma je intenzivní s tóny koření, komplexní s náznaky vanilky a ovoce. Chuť strukturovaná přitom elegantní s dobrým taninem, dlouhé v dochuti.

VINIFIKACE

Ruční sklizeň plně vyzrálých hroznů (konec září až půlka října). Hrozny jsou odstopkovány, tradiční macerace 7 až 8 dnů při teplotách 26 - 28° C. Následuje malolaktická fermentace. Zrání probíhá v malých dřevěných sudech 12 měsíců. Víno dále odpočívá 6 měsíců v chladných sklepech, aby došlo k zakomponování veškerých organoleptických vlastností.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (20 ks)
354 Kč / ks    
Kód produktu 38208
Značka Duca di Salaparuta
Kategorie Vína ze Sicílie
 

Vinařství: Duca di Salaparuta
Oblast: Sicílie
Odrůdové složení: Merlot, Nerello
Klasifikace: IGT
Poloha: Východní část Sicílie. Vinohrady se nachází přímo na kopcích sopky Etny, vpravo od údolí Alcantara v blízkosti městečka Castiglione di Sicilia. Půdy jsou vulkanického původu. Veškeré vinice jsou situovány v nadmořských výškách mezi 600 – 800m. Výsadba je velmi hustá cca 4000 hlav. Místní klima je chladné. Zimní období je zpravidla doprovázeno sněhem, léta jsou suchá.
Gastro párování: zvěřina, pernatá zvěřina, červená masa z grilu
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l