Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Nawari IGT 2008

Neohodnoceno
 
 

Velmi neobvyklý Pinot Noir, který se sklízí ze svahů sopky Etny. Vinice jsou ve vysokých nadmořských výškách kolem 800m.n.m. Barva je rubínově červená s odlesky fialové. Aroma je komplexní a intensivní s tóny červeného bobulového ovoce, koření a vanilky. V chuti je jemné a hladké, hřejivé. Překvapí svou délkou a vyrovnaností.

VINIFIKACE

Ruční sklizeň plně vyzrálých hroznů (konec září až půlka října). Hrozny jsou odstopkovány, tradiční macerace 6 až 8 dnů při teplotách 26 - 30° C. Následuje malolaktická fermentace. Zrání probíhá v malých dřevěných sudech 12 měsíců. Víno dále odpočívá 6 měsíců v chladných sklepech, aby došlo k zakomponování veškerých organoleptických vlastností.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
755 Kč / ks    
Kód produktu 43133
Značka Duca di Salaparuta
Kategorie Vína ze Sicílie
 

Vinařství: Duca di Salaparuta
Oblast: Sicílie
Odrůdové složení: Pinot Noir
Klasifikace: IGT
Poloha: Východní část Sicílie. Vinohrady se nachází přímo na kopcích sopky Etny, vpravo od údolí Alcantara v blízkosti městečka Castiglione di Sicilia. Půdy jsou vulkanického původu. Veškeré vinice jsou situovány v nadmořských výškách mezi 600 – 800m. Výsadba je velmi hustá cca 4000 hlav. Místní klima je chladné. Zimní období je zpravidla doprovázeno sněhem, léta jsou suchá.
Gastro párování: zvěřina, pernatá zvěřina, holoubě, vnitřnosti, červená masa
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l