Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

GRAPPA Cabernet 0,7 l

 
 

Bílá grappa z červených hroznů, s jemným aroma bobulovin. Na chuti plná s elegantními nuancemi peckovin a pozvolným dozvukem.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
16.11.2020
Měrná cena 598,57 Kč / 1 l
Cena 346,28 Kč bez DPH
419 Kč / ks    
Kód produktu 37171
Značka Zanin
Kategorie Grappa
 

ZaninBílá grappa z červených hroznů, s jemným aroma bobulovin. Na chuti plná s elegantními nuancemi peckovin a pozvolným dozvukem.

Producent: Zanin

Objem: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40%

Složení: Cabernet Sauvignon

Zrání: 6 měsíců v nerezových nádobách

V polovině 18 století, Bortolo Zanin zakládá rodinnou palírnu v místě zvaném Locanda v regionu Veneto. První produkty jsou připravovány v malé ručně vyrobené destilační koloně a vůbec celý složitý proces výroby je ruční. První grappy jsou připravovány z matoliny vinných hroznů, zbylé po výrobě vína. Bortolo Zanin, podle něhož tzv. „Spirito bianco“ (bílá grappa) dokáže zahřát tělo i duši, dodává destiláty do okolních restaurací, ale také pro své přátele a do okolních měst. Přibližně v roce 1895 je výroba rozšířena a místo Spirito bianco, vzniká grappa „Cavallina Bianca“ (bílý koník, který se také stává symbolem podniku), pojmenována díky velké vášni, kterou chová sám Bortolo ke koním. Ostatně koně jsou tou dobou ještě téměř výhradním dopravním prostředkem. Rozvoj společnosti zastavuje první světová válka a budova palírny Locanda se stává útočištěm odbojových skupin. Ve čtyřicátých letech minulého století se Bortolo dočkal narození syna Rina Zanin, který pokračoval v rozvoji společnosti Zanin a nezbytně rozšířil výrobu o brandy a ovocné likéry. V letech sedmdesátých se i Rino stává otcem a jeho syn Fausto pokračuje v rodinné tradici pálení destilátů. Také on nadále rozšiřuje působení společnosti a paletu produktů a jako první začíná vyvážet své produkty mimo hranice Italského státu. V současné době se na vedení společnosti podílejí Rinova dcera Alesandra s manželem Masimem a její bratt Pietro. Palírna Zanin díky vysoké kvalitě svých produktů získává i prestižní certifikát ISO. Zanin vyrábí své produkty pod třemi značkami. Historické značky - Zanin a Monte Sabotino - se vztahem k rodinné tradici a značka Via Roma se vztahem k lokalitě a místu svého původu, reprezentující řadu s důrazem na jemnost a eleganci. Celkový export do patnácti zemí světa dosahuje 12% celkové produkce, zbytek zůstává na Italském trhu, se stále velkou popularitou a důvěrou ke jménu Zanin. V každém produktu nesoucím toto jméno naleznete čtyři generace těch, pro které se příprava destilátů a likérů stala něčím víc než jen prací.

  100% Cabernet sauvignon
Hmotnost 0.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.