Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Collezione Cinquanta 0,75 l

 
 

Víno rubínové barvy s odlesky fialové. Buket je velmi osobitý a výrazný s tóny zralých švestek až povidel, sladkého koření, vanilky a skořice. V chuti je víno velmi komplexní, plné a hřejivé s měkkými tříslovinami. Dlouhé a velice elegantní s rafinovaným závěrem.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
7.6.2024
Cena 495,04 Kč bez DPH
599 Kč / ks    
Kód produktu 44192
Značka Cantine San Marzano
Kategorie Vina z Puglie
 

Klasifikace: Vino Rosso d´Italia

Poloha: Jih Itálie, Puglia. Kraj nazývaný San Marzano, nedaleko městečka Neviera e Casa Rossa. Půdy jsou zejména jílovité s příměsí červených jílů. Velmi jemná půda s částicemi vápence. Výjimečně kamenitá. Tato “červená” půda je příčinou vysokého obsahu železa v půdě. To je i důvodem vysoké barvy místních vín. Klima je velmi teplé s minimálními srážkami. Velmi typické a vhodné podmínky pro kultivaci odrůdy Primitivo. Hrozny pocházejí z 50 letých vinic, kde je produkce limitována na 1kg hroznů z keře.

Vinifikace: Ruční sběr hroznů probíhá do malých přepravek, aby nedošlo ke znehodnocení hroznů. Hrozny jsou pomlety a macerovány při nízké teplotě. Fermentace za použití autochtonních kvasinek. Malolaktická fermentace v nerezových tancích. Zrání v dubových Sudech (francouzské dřevo) po dobu 12 měsíců.

Gasto párování: Červená masa, zvěřina, daněk, kachna a vyzrálé sýry.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 14,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: