Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Vina z Puglie

Apulie je nejjižněji položenou oblastí Itálie. Je to pomyslná pata Apeninského poloostrova. Historicky se zde produkovalo vždy velké množství vína, nicméně jeho kvalita nebyla v antických dobách vždy nejvyšší. O rozvoj vinařství se zde zasloužili Řekové, které v tomto kraji budovali své kolonie nazvané Enotira, tedy země vína. Poptávka po kvalitních vínech v poslední době přinesla velkou změnu. Proto dnes tento jižanský kraj patří k velmi významným producentům vín, která jsou vyhledávána širokou veřejností pro svou hladkou a plnou chuť. Zejména to platí o vínech Primitivo, které mají jisté příbuzenství s americkou odrůdou Zinfandel. Vína Primitivo si získala vysokou oblibu. Je to pro jejich koncentraci chutí, plnost, jemnost a výraznou barvu. Ta je dána zdejší červenou půdou. Mimo to se zde pěstují odrůdy Negroamaro a Malvasia.

 
159
1591159159
Značky
  • Il Pumo Sauvignon Malvasia IGT Kód: 37183
    Dodání do 10 dnů. Značka: Cantine San Marzano
    Víno slámově žluté barvy s odlesky zlaté. Aroma vína je výraznější převážně ovocné s tóny zralých broskví a passion-fruit. V závěru se projevuje lehký náznak mandarinek. V chuti je lehké a svěží...

    159 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.