Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Lagrein Latus DOC 2016 0,75 l

 
 

Plné a hřejivé víno s hlubokou barvou a intenzivním aroma lesních plodů. Chuť je vyvážená se stopami čokolády, vanilky, ušlechtilého dřeva, tmavého ovoce a tabáku. Pevná kostra se snoubí s plným tělem, tříslovinou a odrůdovou jemností. Celý koncert chutí uzavírá pozvolný sametový dozvuk marcipánu.

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů na konci září. Vysoká redukce sklizně. Rmutace hroznů několik dní. Fermentace probíhá ve velkých dřevěných sudech. Stejně tak i zrání po dobu 12 měsíců.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
8.2.2022
Měrná cena 718,67 Kč / 1 l
Cena 445,45 Kč bez DPH
539 Kč / ks    
Kód produktu 36957
Značka Ritterhof
Kategorie Vína z Trentina / Alto Adige
 

Červené víno stejnojmenné odrůdy – Lagrain původem Jižního Tyrolska, území bývalého Rakouska-Uherska. Jedna z tradičních, v minulém století téměř zapomenutých odrůd, jenž si opět získává stále větší oblibu jaké se těšila u dvora v dobách monarchie. Plné a hřejivé víno s hlubokou barvou a intenzivním aroma lesních plodů. Chuť je vyvážená se stopami čokolády, vanilky, ušlechtilého dřeva, tmavého ovoce a tabáku. Pevná kostra se snoubí s plným tělem, tříslovinou a odrůdovou jemností. Celý koncert chutí uzavírá pozvolný sametový dozvuk marcipánu.

Vinařství: Ritterhof

Oblast: Trentino - Alto Adige

Odrůdové složení: Lagrein

Klasifikace: DOC

Poloha: Jižní Tyrolsko, nedaleko městečka Termeno. Vinice ve vysokých nadmořských výškách. Vinice bohaté na minerály, vesměs kamenité podloží. Nejlepší polohy na stráních v Gries, Auer a Bozen. Vedení révy systémem Guyot 70% a Pergola 30%. Vynikající expozice a výhřevnost půdy, hrozny dosahují extraktu více než 33 g.

Gastro párování: výrazné omáčky, pečená masa, vyzrálé sýry, zvěřina

Teplota servisu: 12 - 14 °C

Velikost lahve: 0,75 l

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů na konci září. Vysoká redukce sklizně. Rmutace hroznů několik dní. Fermentace probíhá ve velkých dřevěných sudech. Stejně tak i zrání po dobu 12 měsíců.

Hmotnost 0.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: