Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Amarone della Valpolicella Classico "Vigneti di Jago" DOCG 2015 0,75 l

 
 

Bylo prokázáno, že se jedná o vinici nazvanou Jago, známou pro výrobu dobře zralého a strukturovaného hroznu. Víno dávalo granátové barvy, které daly intenzivní vůni, která připomíná třešně, švestku, vanilku a rebarboru. Používá se pro každý herní produkt zbývající po dobu 120 dní, je zralý po dobu 18 měsíců v sudech. Dodává se s jemnou, elegantní, suchou a trvalou. Starožitné rustikální vybavení s pevným sloupkem je dlouhotrvající kapacitou.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (6 ks)
Můžeme doručit do
11.6.2024
Cena 1 156,20 Kč bez DPH
1 399 Kč / ks    
Kód produktu 37054
Značka Domini Veneto
Kategorie Vína z kraje Veneto
 

Klasifikace: DOCG

Poloha: Polohy v samém srdci zóny Valpolicella Classico v terasovitých kopcích v okolí Negraru. Nadmořské výšky mezi 100 – 350m.n.m.. Půdy jsou různorodé s příměsí slínů, vápence. Vesměs vulkanického původu.

Vinifikace: Ruční sběr hroznů začátkem října. Selekce nejlepších hroznů, které jsou následně skládány na slaměné rohože a sušeny 120 dní dokud nedosáhnou požadované koncentrace. Sušené hrozny se odzrnkují a lisují začátkem února. Rmutace 30 dní. Fermentace v nerezových tancích mezi 12 – 23°C. Ruční promíchávání matolinového klobouku minimálně 3x denně. Kompletní malolaktická fermentace. Zrání vína probíhá z části v sudech Barrique, výhradně francouzské duby Allier a Nevers a z části ve velkých sudech o objemu 50 hektolitrů. Další zrání v láhvi 6 měsíců.

Gasto párování: Zvěřina, grilovaná červená masa, výrazné komplikované omáčky a vyzrálé sýry.

Teplota servisu: 18°C

Obsah alkoholu: 16,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: