Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Valpolicella Ripasso Classico Superiore "La Casetta" DOC 2017 0,75 l

 
 

Červené víno připravené harmonickým snoubením třech regionálních odrůd, pocházejících ze břehů jezera Lago di Garda. Neobyčejné víno nejen svým projevem, ale také náročností procesu při jeho výrobě. V bohatém a vlídném aroma rozpoznáme jemné tóny černých třešní a třešňového dřeva, chuť je obohacena o tóny čokolád a kakaových bobů s hřejivým dozvukem. Díky druhotnému kvašení označovanému jako Ripasso - sekundární fermentací získává plnější tělo a celkovou uhlazenost.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (10 ks)
Můžeme doručit do
5.8.2024
Cena 478,51 Kč bez DPH
579 Kč / ks    
Kód produktu 1777
Značka Domini Veneto
Kategorie Vína z kraje Veneto
 

Klasifikace: DOC

Poloha: Vinice se nacházejí na kopcích v okolí městečka Negrar v srdci zóny Valpolicella Classico. Vesměs jihovýchodní expozice v nadmořských výškách od 230 – 270m nad mořem. Půdy jsou různé s příměsí jílů. Vedení systémem “dvojitá pergola”

Vinifikace: Ruční sběr hroznů v polovině října. Hrozny jsou odstopkovány a lisovány pneumatickým lisem. Fermentace probíhá při 25 – 28 stupních C. Macerace 12 dní s automatickým promícháváním, které probíhá třikrát za den po dobu 20 minut. Do února zrání v nerezu. Následně se přidají slukpy z Amarone pro druhou fermentaci. Druhá macerace po dobu 15 dní s ručním promícháváním matolinového klobouku. Dále probíhá kompletní malolaktická fermentace. Víno se na konci května přečerpá do sudů, kde zraje 24 měsíců. Před prodejem zraje dalších 6 měsíců v láhvi.

Gasto párování: Pečená a grilovaná masa, zvěřina, silné omáčky a kachna.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 14%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: