Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Valpolicella Ripasso Classico Superiore "Vigneti di Torbe" DOC 2018 0,75 l

 
 

Červené víno připravované harmonickou kombinací tří regionálních odrůd kopců Torbe, v srdci Valpolicella. Výjimečné víno nejen svým výrazem, ale i náročným procesem jeho produkce. Bohatá vůně s jemnými náznaky příchuti černých třešní a čerešňového dřeva, které jsou zdokonaleny návyky čokolády a kakaových bobů s teplým povrchem. Díky sekundární fermentaci známé jako Ripasso získává sekundární fermentace plnější tělo a celkovou hladkost.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (10 ks)
Můžeme doručit do
6.8.2024
Cena 404,13 Kč bez DPH
489 Kč / ks    
Kód produktu 1815
Značka Domini Veneto
Kategorie Vína z kraje Veneto
 

Klasifikace: DOC

Poloha: Vinice se nacházejí na kopcích v okolí městečka Negrar v srdci zóny Valpolicella Classico. Vesměs jihovýchodní expozice v nadmořských výškách od 300 – 420 m nad mořem. Půdy jsou různé s příměsí jílů.

Vinifikace: Ruční sběr hroznů v polovině října. Hrozny jsou odstopkovány a lisovány pneumatickým lisem. Fermentace probíhá při 25 – 28 stupních C. Macerace 12 dní s automatickým promícháváním, které probíhá třikrát za den po dobu 20 minut. Do února zrání v nerezu. Následně se přidají slukpy z Amarone pro druhou fermentaci. Druhá macerace po dobu 15 dní s ručním promícháváním matolinového klobouku. Dále probíhá kompletní malolaktická fermentace. Víno se na konci května přečerpá do sudů, kde zraje 24 měsíců. Před prodejem zraje dalších 6 měsíců v láhvi.

Gasto párování: Kachna, ragú, pasta, risotto, červená masa a zvěřina.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 13,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: