Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů !

Pelago Marche Rosso IGT 2006

Neohodnoceno
 
 

Víno téměř neprůhledné rubínové barvy s odlesky fialové. Ohromující aroma, vysoce intenzivní s tóny koření, kávy, černého pepře, tabáku a plně vyzrálého ovoce s lehkým dotekem sušené trávy a vanilky v závěru. V chuti výrazné plné opojné s nádechem zralého lesního bobulového ovoce, vanilky a minerálů. Vynikající tříslovina je v dokonalé rovnováze s extraktem a plným tělem vína. Dlouhé až nekončící chuti.

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů do malých přepravek. Sklizeň začíná na začátku září odrůdou Merlot. Na konci září následuje sklizeň Cabernetu Sauvignon a konečně Montepulciano, které dosahuje plné vyzrálosti v druhých deseti dnech října. Hrozny jsou odstopkovány a velmi jemně pomlety. Fermentace probíhá při 27 – 29°C v nerezových tancích, kde se dalších 14 – 15 dnů nechávají extrahovat autochtonní kvasnice. Po malolaktické fermentaci se víno nechává zrát v sudech typu Barrique na 14 měsíců. Po nalahvování se Pelago nechává dozrát v láhvi v teplotně kontrolovaných sklepech dalších 12 měsíců.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (100 ks)
1 031 Kč / ks    
Kód produktu 1867
Značka Umani Ronchi
Kategorie Vína z kraje Marche
 

Vinařství: Umani Ronchi
Oblast: Marche
Odrůdové složení: Cabernet Sauvignon, Merlot, Montepulciano
Klasifikace: IGT
Poloha: Oblast Marche. Hrozny pochází ze statku nedaleko Osimo. Zdejší polohy jsou v nadmořských výškách okolo 150m.n.m. a těší se jihovýchodní expozici. Zdejší půdy byly postupem tvořeny z oceánského dna. Jedná se o hluboké půdy převážně bohaté na jíl s vyšším podílem křídy. Maximální výnosnost je mezi 5 – 6t z hektaru podle ročníku. První ročník 1994.
Gastro párování: červená masa, zvěřina, silné masové ragú, vyzrálé sýry, pernatá zvěřina
Teplota servisu: 16-18°C ℃
Velikost lahve: 0,75 l