Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Rosso di Valtellina SantaRita DOC 2016 0,75 l

 
 

Vína Valtellina jsou horská vína s velmi dobrou mineralitou a kyselinkou, kterou jim propůjčuje zdejší odrůda Nebbiolo, místními nazývané jako Chiavennasca. Barva vína je klasicky tenká s odlesky rubínu. Aroma je ovocné s tóny bobulového ovoce a čerstvých květin, zejména růží a fialek. V chuti je velmi suché, s dobrou strukturou, ovocností a mineralitou.

 
 
Cena 354,55 Kč bez DPH
429 Kč / ks    
Kód produktu 44871
Značka Mamete Prevostini
Kategorie Vína z Lombardie
 

Klasifikace: DOC

Poloha: Severní region Lombardia. Hrozny rostou doslova na skalách, jedná se o terasovité vinice. Valtellina má skvělé podmínky pro pěstování odrůdy Nebbiolo. Chladné klima se silným denním sluncem a výrazně minerální půdou vytváří vína s unikátní elegancí. Vinice jsou ve výšce mezi 400 - 650m.n.m.! Sběrači jsou často jištěny v lanech při sběru hroznů. Půdy jsou bohaté na písek, žulu a naplaveniny z hor. Vinice s jižní expozicí. Produkce 30tis. lahví.

Vinifikace: Ruční sběr, jemné lisování hroznů. Fermentace v tancích z nerezové oceli, ve kterých se podrobí 7denní maceraci (3 dny při nízké teplotě), po které následuje alkoholová fermentace při 25 ° C. Prochází malolaktickou fermentací částečně v nádobách z nerezové oceli a částečně ze dřeva, ve kterém víno zůstává po dobu dalších 10 měsíců. Poté víno dozrává dalších 6 měsíců v lahvích.

Gasto párování: Dušená masa, středně těžké pokrmy, zralé sýry a telecí maso.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 13,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: