Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Valtellina Superiore DOCG "Riserva" 2013 0,75 l

 
 

Vína Valtellina jsou horská vína s velmi dobrou mineralitou a kyselinkou, kterou jim propůjčuje zdejší odrůda Nebbiolo, místními nazývané jako Chiavennasca. Riserva v tomto případě neoznačuje kategorii vína, ale vinici, ze které se hrozny sbírají, jedná se o nejvýznamnější CRU vinici oblasti. Barva vína je výrazně granátová s odlesky oranžové. Má velmi výrazné a dlouhotrvající aroma s neuvěřitelnou jemností, která kombinuje bobulové ovoce a čerstvé kvítí, zejména pak růže. V chuti je suché a teplé, strukturované, persistentní s nádechem lesních plodů. Je mocné a dlouhé v dochuti.

Dostupnost Dodání do 10 dnů. (10 ks)
Můžeme doručit do
6.8.2024
Cena 802,68 Kč bez DPH
899 Kč / ks    
Kód produktu 44874
Značka Mamete Prevostini
Kategorie Vína z Lombardie
 

Klasifikace: DOCG

Poloha: Severní region Lombardia. Hrozny rostou doslova na skalách, jedná se o terasovité vinice. Valtellina má skvělé podmínky pro pěstování odrůdy Nebbiolo. Chladné klima se silným denním sluncem a výrazně mineralní půdou vytváří vína s unikátní elegancí. Vinice jsou ve výšce 400m.n.m. Půdy jsou bohaté na písek, žulu a naplaveniny z hor. Vinice s jižní expozicí. Produkce 6tis. lahví. Sběr z CRU vinice Riserva.

Vinifikace: Ruční sběr a selekce jen plně kvalitních hroznů, jemné lisování v nerezových tancích, fermentace po dobru 21 dnů, Poté se mošt umisťuje do francouzských dřevěných sudů, kde prochází malolaktickou fermentací, kde poté zraje dalších 30 měsíců. Dále dozrává 12 měsíců v láhvi.

Gasto párování: Pečená masa, strukturovaná kuchyně, grilované maso, dušené hovězí a zralé sýry jako Bitto.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 13,5%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: