Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Valtellina Superiore Sassella "Sommarovina" 2016 0,75 l

 
 

Vína Valtellina jsou horská vína s velmi dobrou mineralitou a kyselinkou, kterou čim propůjčuje zdejší odrůda Nebbiolo, místními nazývané jako Chiavennasca. Sassela označuje jednu z nejkvalitnějších místních podoblastí a slovo Sommarovina označuje CRU vinici, ze kterých se hrozny sklízí. Barva vína je rubínová s granátovými odlesky a. Aroma vína je velmi čerstvé s náznaky červeného ovoce, ibišku a růží s náznaky balsamického octa. Chuť je pro daná vína velmi charakteristická, plná a teplá s tóny sladkého koření a mandlí.

 

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
13.5.2024
Cena 693,39 Kč bez DPH
839 Kč / ks    
Kód produktu 44873
Značka Mamete Prevostini
Kategorie Vína z Lombardie
 

Klasifikace: DOCG

Poloha: Severní region Lombardia. Hrozny rostou doslova na skalách, jedná se o terasovité vinice. Valtellina má skvělé podmínky pro pěstování odrůdy Nebbiolo. Chladné klima se silným denním sluncem a výrazně mineralní půdou vytváří vína s unikátní elegancí. Vinice jsou ve výšce 400m.n.m. Půdy jsou bohaté na písek, žulu a naplaveniny z hor. Vinice s jižní expozicí. Produkce 14tis. lahví. Sběr z vinic v podoblasti Sassella.

Vinifikace: Ruční sběr a selekce jen plně kvalitních hroznů, jemné lisování v nerezových tancích, fermentace po dobru 15 dnů, Poté se mošt umisťuje do francouzských dřevěných sudů, kde prochází malolaktickou fermentací, kde poté zraje dalších 12 měsíců. Dále dozrává 12 měsíců v láhvi.

Gasto párování: grilovaná masa, zralé sýry, dušená červená masa, strukturovanější kuchyně

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 14%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: