Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Blauburgunder Dignus DOC 2016 0,75 l

 
 

Červené víno odrůdy Pinot noir, tedy Rulandského modrého z Jižního Tyrolska. Víno jasné barvy s purpurovými odlesky, výrazné a nezaměnitelné, ale jemné aroma. Ovocná chuť nabídne tóny lesních plodů, černého a červeného rybízu, brusinek, ostružin a ušlechtilé kůže. Tělo vína je velmi vyrovnané s jemně se rozplývajícím dozvukem a celkovým odrůdovým charakterem. Vyšší obsah alkoholu je mistrovsky zakomponován do celkové struktury vína. Malá a velmi těžko přístupná vinice, spolu s přísnou selekcí hroznů a snahou zachování nejvyšší kvality vína, mají za následek limitovanou edici pouhých 700 lahví ročně.

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů v jejich optimální vyzrálosti. Jemné lisování a tradiční rmutace v dubových kádích. Fermentace probíhá při kontrolovaných teplotách v dubových kádích, kde víno i dozrává 14 měsíců. Dalších 5 měsíců dozrává v láhvi.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
30.4.2024
Měrná cena 892 Kč / 1 l
Cena 552,89 Kč bez DPH
669 Kč / ks    
Kód produktu 42285
Značka Ritterhof
Kategorie Vína z Trentina / Alto Adige
 

Červené víno odrůdy Pinot noir, tedy Rulandského modrého z Jižního Tyrolska.Víno jasné barvy s purpurovými odlesky, výrazné a nezaměnitelné, ale jemné aroma. Ovocná chuť nabídne tóny lesních plodů, černého a červeného rybízu, brusinek, ostružin a ušlechtilé kůže. Tělo vína je velmi vyrovnané s jemně se rozplývajícím dozvukem a celkovým odrůdovým charakterem. Vyšší obsah alkoholu je mistrovsky zakomponován do celkové struktury vína. Malá a velmi těžko přístupná vinice, spolu s přísnou selekcí hroznů a snahou zachování nejvyšší kvality vína, mají za následek limitovanou edici pouhých 700 lahví ročně.

Vinařství: Ritterhof

Oblast: Trentino Alto Adige

Odrůdové složení: Pinot Noir

Klasifikace: DOC

Poloha: Jižní Tyrolsko, nedaleko městečka Montan. Vinice ve vysokých nadmořských výškách. Vinice bohaté na minerály, vesměs kamenité podloží. Systém vedení révy Guyot. Strmé a kamenité stráně s vynikající výhřevností.

Gastro párování: zvěřina, silné omáčky, červená masa

Teplota servisu: 12 - 14 °C

Velikost lahve: 0,75 l

VINIFIKACE

Ruční sběr hroznů v jejich optimální vyzrálosti. Jemné lisování a tradiční rmutace v dubových kádích. Fermentace probíhá při kontrolovaných teplotách v dubových kádích, kde víno i dozrává 14 měsíců. Dalších 5 měsíců dozrává v láhvi.

 

Na moc hezké a luxusní dárkové krabičky a tašky na vína doporučujeme eshop: www.papi-darky.cz

Hmotnost 0.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: