Pokud chcete ochutnat Itálii, jezte a pijte to, co mají doma opravdoví Italové. Přes 200 vysoce kvalitních italských vín s dodáním do 10 dnů!

Nero d'Avola Quattro Quarti DOC 2020 0,75 l

 
 

Quattro Quarti je jedinečné víno, výraz různých území s různými klimatickými vlastnostmi, které vystihují ryzí sicilský charakter a rozmanitost,  pomyslnou mozaiku identity, chcete-li. V rozmanitosti 4 teritorií kde se pěstuje Nero d'Avola pro toto víno, leží jeho velká enologická komplexnost. Barva je červená s intenzivní fialovou tóninou. Na patře představuje zajímavou paletu zralých červených plodů, s elegantní a sametovou chutí a v závěru zahrají měkké taniny. V ústech zanechává příjemný pocit koření středomoří a nádech kakaa.

Dostupnost Dodání do 10 dnů.
Můžeme doručit do
6.8.2024
Cena 222,31 Kč bez DPH
269 Kč / ks    
Kód produktu 45292
Značka Cantine Ermes
Kategorie Vína ze Sicílie
 

Klasifikace: Sicilia DOC

Poloha: Střed Sicílie, Belické údolí. Kopce Gibellina cca 200 m.n.m. Tmavé půdy s dobrým obsahem organických látek.

Vinifikace: Ruční sklizeň plně zralých hroznů. Hrozny se sbírají ručně do malých bedýnek, aby se zachovala integrita hroznové slupky. Poté jsou hrozny přeneseny do místností fruttaia, kde zůstávají asi 15/20 dní a probíhá pomalé sušení a přirozený proces dehydratace (APPASSIMENTO). Po procesu sušení jsou hrozny odstopkovány, lisovány a fermentovány při regulované teplotě po dobu asi 15/20 dnů. Nakonec víno zraje po dobu 4 měsíců v dubových sudech Tonneaux o objemu 500l.

Gasto párování: Dušené jehněčí, spaghetti alla Norma, středně zralé sýry a grilovaná masa.

Teplota servisu: 16-18°C

Obsah alkoholu: 14%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: